Kiedy korzystać z doradztwa podatkowego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dla wielu z nas kwestie finansowe i podatkowe mogą wydawać się zawiłe oraz niezrozumiałe. Warto wtedy skorzystać z doradztwa podatkowego. Kim jednak jest doradca podatkowy oraz kiedy dokładnie skorzystać z jego usług? Dowiedz się z tego artykułu.

Kim jest doradca podatkowy?

Mimo że zawód doradcy podatkowego jest w Polsce dość nowy, to cieszy się on dużą popularnością. Kim jednak dokładnie jest doradca podatkowy? Jest to osoba łącząca w sobie prawnika oraz doradcy finansowego. Do jego głównych zadań należy przede wszystkim ochrona praw i interesów podatnika. Doradca podatkowy zajmuje się doradzaniem swoim klientom w kwestiach prawnych i finansowych związanych z podatkami oraz prezentuje klienta w różnego rodzaju urzędach. Należy przy tym pamiętać, że doradztwo podatkowe to nie to samo co księgowość, mimo że dwa te zawody są ze sobą często mylone. Kompetencje doradcy podatkowego są jednak znacznie wyższe, ponieważ posiada on uprawnienia nadane przez Ministerstwo Finansów.  Aby otrzymać powyższe uprawnienia, aplikant musi zdać egzamin państwowy przed Państwową Komisją Egzaminacyjną ds. Doradztwa Podatkowego.

Jeśli interesuje Cię doradztwo podatkowe Gdynia jest miastem, w którym znajdziesz wielu doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie.

Kiedy udać się do doradcy podatkowego?

Do doradcy podatkowego warto udać w każdej niejasnej dla Ciebie sprawie związanej z podatkami oraz prawem podatkowym. Dzięki temu unikniesz popełnienia wielu błędów związanych między innymi z rozliczaniem podatków. W niektórych sytuacjach wizyta u doradcy jest jednak szczególnie wskazana. Kiedy więc należy się do niego udać? Na przykład w sytuacji, kiedy jako przedsiębiorca spodziewasz się kontroli podatkowej w firmie. Warto zasięgnąć porady także wtedy, kiedy chcesz zoptymalizować swoje zobowiązania podatkowe. Doradca podatkowy pomoże także w sytuacji, kiedy podatnik ma trudność w sporządzeniu danej deklaracji lub zeznania podatkowego, czy też kiedy nie jest w stanie samodzielnie obliczyć wysokości należnych podatków. Do doradcy powinieneś udać się także wtedy, kiedy w Twojej sprawie został wytoczony proces w sądzie administracyjnym. Jeżeli Twoją firmę interesują usługi doradztwa podatkowego lub usługi księgowe Łódź będzie idealnym miejscem.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Konto oszczędnościowe — dlaczego warto je mieć?
Konto oszczędnościowe — dlaczego warto je mieć?
Konto oszczędnościowe — klucz do finansowej stabilności i realizacji celów. Sprawdź, dlaczego warto je mieć!
Czym się kierować przy wyborze prawnika?
Czym się kierować przy wyborze prawnika?
Prawnik to osoba, która posiada wykształcenie prawnicze i jest wykwalifikowana do interpretacji i stosowania prawa. Taki specjalista może pomóc nam w rozwiązywaniu problemów natury prawnej. Kompetencje prawnika są różnorodne i zależą od jego specjalizacji oraz doświadczenia, a wśród nich można wyróżnić doradztwo prawne, reprezentację klienta, redagowanie, analizę dokumentów prawnych oraz udział w mediacjach.
Jakie zalety ma wzięcie auta w leasing?
Jakie zalety ma wzięcie auta w leasing?
Wiele osób decyduje się na formę finansowania samochodu, jaką jest leasing, ze względu na otrzymanie lepszych warunków niż przy standardowym kredycie.