Z jakich ulg mogą korzystać przedsiębiorcy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadzenie własnego biznesu łączy się nierozerwalnie z zarządzaniem finansami, inwestowaniem pieniędzy oraz planowaniem budżetu. Zazwyczaj oznacza to dość duże koszty, jednak są pewne zniżki dla przedsiębiorców, które mogą odciążyć Twój portfel i pomóc Ci na start.  

W 2022 roku na rynku pojawiło się kilka nowych, ciekawych propozycji ulg dla przedsiębiorców, które nie tylko pomagają w założeniu i rozkręceniu biznesu, lecz także odciążają bardziej już doświadczonych właścicieli firm i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Dzięki korzystaniu z ulg, możesz zdecydowanie lepiej zarządzać budżetem swojej firmy i zaoszczędzić sporo pieniędzy. Najlepiej w tej kwestii zaufać specjalistom i osobom, które śledzą to, jak zmienia się prawo i rynek. Na stronie https://procesy-biznesowe.impel.pl/ możesz dowiedzieć się więcej na ten temat.

Ulga prowzrostowa

Wprowadzenie ulgi prowzrostowej ma przede wszystkim pomóc w rozszerzeniu rynków zbytu przez przedsiębiorców, poprzez skierowanie swoich ofert również na rynki zagraniczne. Ulga ta daje przedsiębiorcy rekompensatę za niektóre wydatki, które poniósł w związku z rozszerzaniem skali działalności gospodarczej.

W ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, szczegółowo wymienione zostały kategorie wydatków, jakie mogą podlegać odliczeniu, są to m.in.:

  • podejmowanie działań promocyjno-informacyjnych, w tym reklamy nowego produktu, przygotowanie broszur, katalogów,
  • certyfikacja i rejestracja znaków towarowych,
  • uczestnictwo w targach mających na celu promocję nowego produktu.

Ulga na robotyzację

Z tej ulgi skorzystać mogą przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w sektorze przemysłowym i produkcyjnym. Dynamiczne zmiany technologiczne stawiają przedsiębiorców przed nowymi wyzwaniami, szczególnie jeżeli chodzi o firmy, które zajmują się produkcją. Automatyzacja procesów produkcji staje się w miarę rozwoju przedsiębiorstwa coraz bardziej niezbędna, a tym samym zwiększa one produktywność firmy. Dlatego też podjęte zostały działania, które mają na celu zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w szeroko rozumianą robotyzację. Dzięki uldze, właściciele firm będą mogli odzyskać część kosztów, jakie ponieśli w wyniku inwestycji w automatyzację i robotyzację procesów w swoim przedsiębiorstwie.

Z roku na rok ulg dla przedsiębiorców przybywa, a co za tym idzie, prowadzenie firm i własnych działalności staje się coraz bardziej przyjazne. Aby wiedzieć o wszystkich zniżkach oraz wiedzieć, jak z nich korzystać, trzeba jednak mieć dość szeroki zakres wiedzy. Dobry sztab księgowych to nieoceniony skarb dla każdego przedsiębiorstwa.

Fot.: Jose Vazquez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skutecznie zabezpieczyć przesyłki na czas transportu: zalety i zastosowania ciemnej folii do pakowania
Jak skutecznie zabezpieczyć przesyłki na czas transportu: zalety i zastosowania ciemnej folii do pakowania
Odkryj właściwości ciemnej folii do pakowania oraz jej znaczący wpływ na bezpieczeństwo przesyłek podczas transportu. Dowiedz się, jak jej zastosowanie może dać Ci przewagę.
Rozsądne zarządzanie budżetem domowym – praktyczne wskazówki dla każdego
Rozsądne zarządzanie budżetem domowym – praktyczne wskazówki dla każdego
Odkryj skuteczne strategie zarządzania budżetem domowym, które pomogą ci poprawić swoje finanse osobiste. Dowiedz się, jak oszczędzać, inwestować i zrozumieć swoje wydatki.
Bilans spółki – co takiego przedstawia?
Bilans spółki – co takiego przedstawia?
Bilans spółki jest jednym z najważniejszych dokumentów finansowych, który przedstawia jej sytuację finansową w określonym momencie.