728 x 90

Z jakich ulg mogą korzystać przedsiębiorcy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Z jakich ulg mogą korzystać przedsiębiorcy?

Prowadzenie własnego biznesu łączy się nierozerwalnie z zarządzaniem finansami, inwestowaniem pieniędzy oraz planowaniem budżetu.

Prowadzenie własnego biznesu łączy się nierozerwalnie z zarządzaniem finansami, inwestowaniem pieniędzy oraz planowaniem budżetu. Zazwyczaj oznacza to dość duże koszty, jednak są pewne zniżki dla przedsiębiorców, które mogą odciążyć Twój portfel i pomóc Ci na start.  

W 2022 roku na rynku pojawiło się kilka nowych, ciekawych propozycji ulg dla przedsiębiorców, które nie tylko pomagają w założeniu i rozkręceniu biznesu, lecz także odciążają bardziej już doświadczonych właścicieli firm i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Dzięki korzystaniu z ulg, możesz zdecydowanie lepiej zarządzać budżetem swojej firmy i zaoszczędzić sporo pieniędzy. Najlepiej w tej kwestii zaufać specjalistom i osobom, które śledzą to, jak zmienia się prawo i rynek. Na stronie https://procesy-biznesowe.impel.pl/ możesz dowiedzieć się więcej na ten temat.

Ulga prowzrostowa

Wprowadzenie ulgi prowzrostowej ma przede wszystkim pomóc w rozszerzeniu rynków zbytu przez przedsiębiorców, poprzez skierowanie swoich ofert również na rynki zagraniczne. Ulga ta daje przedsiębiorcy rekompensatę za niektóre wydatki, które poniósł w związku z rozszerzaniem skali działalności gospodarczej.

W ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, szczegółowo wymienione zostały kategorie wydatków, jakie mogą podlegać odliczeniu, są to m.in.:

  • podejmowanie działań promocyjno-informacyjnych, w tym reklamy nowego produktu, przygotowanie broszur, katalogów,
  • certyfikacja i rejestracja znaków towarowych,
  • uczestnictwo w targach mających na celu promocję nowego produktu.

Ulga na robotyzację

Z tej ulgi skorzystać mogą przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w sektorze przemysłowym i produkcyjnym. Dynamiczne zmiany technologiczne stawiają przedsiębiorców przed nowymi wyzwaniami, szczególnie jeżeli chodzi o firmy, które zajmują się produkcją. Automatyzacja procesów produkcji staje się w miarę rozwoju przedsiębiorstwa coraz bardziej niezbędna, a tym samym zwiększa one produktywność firmy. Dlatego też podjęte zostały działania, które mają na celu zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w szeroko rozumianą robotyzację. Dzięki uldze, właściciele firm będą mogli odzyskać część kosztów, jakie ponieśli w wyniku inwestycji w automatyzację i robotyzację procesów w swoim przedsiębiorstwie.

Z roku na rok ulg dla przedsiębiorców przybywa, a co za tym idzie, prowadzenie firm i własnych działalności staje się coraz bardziej przyjazne. Aby wiedzieć o wszystkich zniżkach oraz wiedzieć, jak z nich korzystać, trzeba jednak mieć dość szeroki zakres wiedzy. Dobry sztab księgowych to nieoceniony skarb dla każdego przedsiębiorstwa.

Fot.: Jose Vazquez/unsplash.com

topicfunds
REDAKTOR
PROFIL

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *