Jakie zalety ma wzięcie auta w leasing?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób decyduje się na formę finansowania samochodu, jaką jest leasing, ze względu na otrzymanie lepszych warunków niż przy standardowym kredycie. Leasing pojazdu może przynieść wiele korzyści przedsiębiorcom, którzy planują stworzyć firmową flotę. Przeczytaj, z jakimi jeszcze korzyściami wiąże się leasing. 

Na czym polega leasing auta?

Leasing pojazdu to usługa finansowa, która opiera się umowie zawartej pomiędzy właścicielem samochodu a osobą wypożyczającą auto. Firma leasingowa kupuje samochód na siebie, a potem wydzierżawia go innej osobie do użytku na czas określony w umowie. W zamian osoba wypożyczająca auto jest zobowiązana spłacać comiesięczne raty. Należy pamiętać, że wypożyczony samochód nie staje się własnością leasingobiorcy, dopóki nie zostanie opłacony wykup, czyli ostatnia rata leasingowa. W leasingu konsumenckim po zakończeniu okresu umowy możesz również zwrócić auto do dealera. Przed podjęciem decyzji o wykupie leasingowanego auta do majątku prywatnego każdy przedsiębiorca powinien zapoznać się ze zmianami przepisów Polskiego Ładu, ze względu na obciążenie kosztami podatku dochodowego, jak i podatku VAT.

Jakie są koszty leasingu?

Aby obliczyć wstępne koszty leasingu, warto sprawdzić kalkulator leasingowy. Można w nim zaznaczyć dane, takie jak wysokość opłaty wstępnej, przewidywany okres finansowania w miesiącach czy roczny limit kilometrów. Po wprowadzeniu danych kalkulator oszacuje miesięczną ratę leasingu. Należy jednak pamiętać, że wysokość podanej kwoty ma charakter orientacyjny, a finalne warunki leasingu zostają określone w pisemnej umowie. Aby wziąć nowy lub używany samochód w leasing, umów się na rozmowę z konsultantem i zapytaj o szczegółowe warunki, które należy spełnić. Zwykle proces rozpatrzenia wniosku leasingowego trwa krótko, ale do zakończenia procedury należy doliczyć czas na podpisanie umowy, rejestrację auta w urzędzie oraz ubezpieczenie pojazdu.

Wśród najczęściej wymienianych korzyści, jakie oferuje leasing konsumencki jest łatwość otrzymania kredytu, niższa cena wykupu samochodu, która zwykle wypada poniżej jego wartości rynkowej oraz możliwość rezygnacji z opłaty wstępnej. Osoba biorąca auto na raty może liczyć również na łagodniejsza ocenę zdolności kredytowej, niż ma to miejsce w przypadku banków. Warto skorzystać również z możliwości wpisania części odsetkowej rat leasingowych w koszta prowadzenia działalności gospodarczej. Należy pamiętać o tym, że leasing nie jest rozwiązaniem skierowanym jedynie do firm – mogą z niego korzystać także osoby prywatne, które spełniają wymagania dotyczące zdolności finansowej.

Zdj. główne: Sangga Rima Roman Selia/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Praktyczne porady dotyczące wyboru używanego sprzętu komputerowego: przegląd modeli monitorów Acer i kart graficznych GTX 960 4GB
Praktyczne porady dotyczące wyboru używanego sprzętu komputerowego: przegląd modeli monitorów Acer i kart graficznych GTX 960 4GB
Wybór używanego sprzętu komputerowego bywa trudnym zadaniem. W naszym artykule sprawdzimy modele monitorów Acer oraz kart graficznych GTX 960 4GB, udzielając praktycznych porad, na co zwracać uwagę podczas zakupu.
Jak skutecznie zabezpieczyć przesyłki na czas transportu: zalety i zastosowania ciemnej folii do pakowania
Jak skutecznie zabezpieczyć przesyłki na czas transportu: zalety i zastosowania ciemnej folii do pakowania
Odkryj właściwości ciemnej folii do pakowania oraz jej znaczący wpływ na bezpieczeństwo przesyłek podczas transportu. Dowiedz się, jak jej zastosowanie może dać Ci przewagę.
Jak skorzystać z oferty pożyczki z zerowym oprocentowaniem – poradnik krok po kroku
Jak skorzystać z oferty pożyczki z zerowym oprocentowaniem – poradnik krok po kroku
Dowiedz się, jak bez problemu skorzystać z atrakcyjnej oferty pożyczki z zerowym oprocentowaniem. Zweryfikuj zalety i rozwieją wątpliwości!